Choď na obsah Choď na menu
 


Zmysel smrti Janka Kuciaka

2. 3. 2018

Janko Kuciak a jeho nevesta nezomreli nadarmo! Práve naopak. Ich obeť rozhýbala celé Slovensko a išla aj ďalej až za hranice...Verím, že teraz sa už usmievajú na nás a sú radi, že i keď takto mimoriadne tragickým spôsobom nám pomohli zmobilizovať sa, zjednotiť sa a prebudiť sa. Značná čast starej generácie svojou pasivitou zlyhala. Teraz je to v rukách najmä mladej generácie, v nás, v tebe. Aj malé pohnutie krídlami motýla može spôsobiť nakoniec postupne silný vietor. 

 

Nastal postupný koniec Fica a jeho organizovanej zlodejskej skupiny. Všetko sa deje s jeho požehnaním či tichou toleranciou. Je to práve on, kto má na rukách ich krv, lebo mal moc spolocnosť posunúť lepším smerom, no vybral si opak. Peniaze, moc a postupnosť času skazia hádam každého, nenahovárajme si, že nie. Všetko bude aj tak ešte dlho len dalšia forma manipulácie. Ale musíme po týchto schodoch vystúpať postupne až hore.

 

Fico je len zosilené zrkadlo nás samých, toho čo máme každí jeden v sebe, toho akí sme - hrabiví ak môžme, egoistickí, bojazliví atď. Tak treba začat u seba. Svojou pasivitou, pohodlnosťou a lenivosťou sa nič nevyrieši. To, že budem doma sedieť na teplom gauči, presne kvôli tomu sú u moci šialenci, zlodeji, egoisti a vrahovia. A riadia svet. Sami sebe tak škodíme, lebo okrádaju teba, mňa, nás samých a robia krajinu a svet horším miestom. A človek sa narodil predovšetkým preto, aby urobil zo zeme krajšie miesto.

 

Je až neuveritelné ako Janko rozhýbal v našom vnútri, to čo tak dlho spalo. Pre mňa je hádam asi najväčší slovensky hrdina - mučeník a jeho smrť nebola nadarmo. Veď sa pozrime čo sa deje?! Svoje poslanie ak to tak možme nazvať, Janko splnil do bodky. Pokoj blízkym a rodinám obetí a silu nám všetkým. 

 

 

Takže von do ulíc. Nastal ten čas. Vláda je oproti davu len domček z kariet, ktorý sfúkne aj ten najlahší vánok. A dav si ty. To, že sa postavíš z tepla domova a na chvílu vídeš von vyjadriť podporu, pravdu či dať svoj hlas niekomu pri volbách. Každý jeden z nás, nech je taký či onaký má svoje možnosti už teraz, ako urobiť miesto kde žijeme krajším. V nás je tá budúcnosť, v nás je ta zmena. Budúcnosť más v rukách len ty sám. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.